Συνέχεια με γερμανική επιλογή

Με ανατροπή επιβεβαίωσε χθες η Αϊντραχτ την επιλογή μου απέναντι στο Αμβούργο και σήμερα θα συνεχίσω με γερμανική επιλογή αλλά σε πιο χαμηλή απόδοση.

Η Σάλκε υποδέχεται την Άουγκσμπουργκ και ο άσος θα αποτελέσει την επιλογή μου στο 1.83.

Η τελευταία νίκη των «βασιλικών μπλε» ήρθε απέναντι στο Αμβούργο και ακολούθησαν τρεις σερί ισοπαλίες.

Ωστόσο σε κανένα από αυτά τα τρία παιχνίδια η Σάλκε δεν είχε κακή εικόνα και σήμερα απέναντι στην Άουγκσμπουργκ θεωρώ ότι μπορεί να επιστρέψει στις επιτυχίες.

Από την πλευρά της η Άουγκσμπουργκ μετρά μόλις μια ήττα στην τελευταία πεντάδα των αγώνων της και αυτή από την Μπάγερν Μονάχου.

Πάντως σήμερα κόντρα στη Σάλκε θεωρώ ότι δεν θα βρει τρόπο να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα, αφού δύσκολα θα αναχαιτίσει την αντίπαλό της η οποία βρίσκεται σε καλή κατάσταση επιθετικά.

Περισσότερα

Πώς κατάφερε το «ροντέο» της Ρεν και γύρισε το ματς με τη Λιλ είναι ένα από τα ζητήματα που με απασχολούσαν τις τελευταίες ώρες αλλά όσο και να το σκέφτομαι δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

Βγήκε το δύσκολο κομμάτι που ήταν το γκολ του Παναιτωλικού και δεν βγήκε το θεωρητικά εύκολο που ήταν του Ατρομήτου. Κάπως έτσι χάθηκε ένα πλούσιο ποντάρισμα και η ζωή συνεχίζεται με προγνωστικό στη Γαλλία.

Δεν με ικανοποίησε τόσο η επιβεβαίωση στο Over που ακολούθησα μεσοβδόμαδα στο Λιγκ Καπ της Γαλλίας, όσο η εικόνα του αγώνα, η οποία ήταν 100% σωστή.

Το βαρύ 6-1 δεν φεύγει εύκολα από το μυαλό ενός ποδοσφαιριστή και ακόμα πιο δύσκολη είναι η δουλειά του προπονητή, ο οποίος καλείται να ετοιμάσει τον παίκτη του για ένα δεύτερο διαδοχικό πολύ σημαντικό παιχνίδι μέσα σε λίγες ημέρες.

Είναι πολύ ωραίο να καθαρίζει το ποντάρισμά σου από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Λάτσιο και ΑΕΚ δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου απέναντι σε Σπαλ και Παναιτωλικό αντίστοιχα χθες, όμως σήμερα τα πράγματα δείχνουν πιο δύσκολα.

Ελπίζω το cash out που προσφέρουν πλέον οι περισσότερες εταιρείες να προστάτεψε τους περισσότερους από το γκολ της Φιορεντίνα στο 90ο λεπτό και να πλήρωσε έστω και κάτι λιγότερο το διπλό της Ιντερ.