Novibet: Ατρόμητος – ΑΕΚ με ενισχυμένες αποδόσεις

Ο Ατρόμητος φιλοξενεί την ΑΕΚ στο Περιστέρι (17:30) στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Super League.

Το τοπίο στην κορυφή του πρωταθλήματος εξακολουθεί να είναι θολό λίγο πριν τα Playoffs, με πολύ μικρές διαφορές και λεπτομέρειες να χωρίζουν τους διεκδικητές.

Μία εξ αυτών είναι η ΑΕΚ, η οποία φιλοξενείται από τον Ατρόμητο και ψάχνει το «τρίποντο» που θα την επαναφέρει στην πρώτη θέση, μία στροφή πριν το πέσιμο της αυλαίας της κανονικής περιόδου.

Η αναμέτρηση ήταν αρχικά προγραμματισμένη για τις 5/2, αλλά δεν είχε διεξαχθεί λόγω του αντικανονικού ύψους των δοκαριών που διαπιστώθηκε κατά τον σχετικό έλεγχο πριν τη σέντρα.

Το… πρώτο ημίχρονο διεξήχθη στις δικαστικές αίθουσες, όπου τελικά αποφασίστηκε η διεξαγωγή του παιχνιδιού κι έτσι οι δύο ομάδες επιστρέφουν στο χορτάρι με στόχο τη νίκη για διαφορετικούς λόγους.

Η μεν ΑΕΚ (56 βαθμοί) για να αναρριχηθεί στην κορυφή, όντας δύο βαθμούς πίσω από τον Παναθηναϊκό με έναν αγώνα λιγότερο, ο δε Ατρόμητος για λόγους γοήτρου.

Ατρόμητος – ΑΕΚ 1:8.10 X:4.40 2:1.43

Οι Περιστεριώτες (29 βαθμοί) έχουν απωλέσει τις ελπίδες εισόδου στην πρώτη εξάδα, ωστόσο θέλουν να τελειώσουν την κανονική περίοδο με θετικό πρόσημο, καθώς μετά την ΑΕΚ φιλοξενούν την τελευταία αγωνιστική και τους «πράσινους».

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα προέρχεται από την άνετη νίκη στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ (3-0) παρά τις σημαντικές απουσίες στην επίθεση (Λιβάι Γκαρσία, Αραούχο), ενώ η ομάδα του Κρις Κόουλμαν έμεινε στο 1-1 στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα.

Σε επίπεδο πρωταθλήματος, σε 39 αγώνες η ΑΕΚ έχει 22 νίκες έναντι 7 του Ατρομήτου και 10 ισοπαλιών. Στο Περιστέρι η «Ένωση» έχει 8 νίκες, έναντι 5 των γηπεδούχων και 6 ισοπαλιών.

Σε κανένα εκ των 19 αγώνων με γηπεδούχο τον Ατρόμητο δεν έχει σημειωθεί Over, ενώ το περσινό 0-2 είναι η πιο ευρεία νίκη της ΑΕΚ σε αυτό το γήπεδο.

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε και ο αγώνας του πρώτου γύρου στην «Αγιά Σοφιά» (1-0), με εύστοχο πέναλτι του Άμραμπατ στις καθυστερήσεις.

Τα μέλη της Novibet μπορούν καθημερινά να βρουν προσφορές* για τα μεγάλα παιχνίδια και κορυφαίο πρόγραμμα ανταμοιβής*.

Οι μάχες της Super League όπως θα ήθελες να είναι…