bwin – Ενισχυμένες αποδόσεις στους αγώνες του Champions League!

Απόψε θα γίνουν γνωστές οι δύο τελευταίες ομάδες που συμπληρώσουν το παζλ των οκτώ κορυφαίων και θα πάρουν μέρος στα προημιτελικά του Champions League φέτος. Σε Μαδρίτη και Νάπολι πέφτουν οι… προβολείς.

bwin – Super Challenges: Η πορεία προς τα έπαθλα* ξεκινά εδώ!

Μυθική πρόκριση ή ιστορική ανατροπή;

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται ενενήντα λεπτά από το να «γράψει» ακόμα ένα… χρυσό κεφάλαιο στην ιστορία της στο Champions League, αποκλείοντας απόψε τη Λίβερπουλ στο «Santiago Bernabeu». Οι «μπλάνκος» συνέτριψαν στο ματς του Μέρσεϊσαϊντ με 5-2 τους «κόκκινους», παρότι στο 14ο λεπτό βρέθηκαν  με 2-0 πίσω στο σκορ! Από δύο γκολ και μία ασίστ μέτρησαν οι Βινίσιους και Μπενζεμά, που έκαναν ό,τι ήθελαν την άμυνα της ομάδας του Γιούργκεν Κλοπ. Έξι νίκες -με αυτή του «Anfield»- μετρά η Ρεάλ Μαδρίτης επί της Λίβερπουλ, ενώ μόλις σε δύο περιπτώσεις πανηγύρισε η αγγλική ομάδα. Η μία ήταν το 2009 στην έδρα της «βασίλισσας» με το γκολ του Μπεναγιούν να δίνει την νίκη στην ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ.

bwin – Build A Bet* στο Champions League!

Να «γράψει» ιστορία

Ίσως αρκετοί να πίστευαν ότι η Νάπολι έχοντας ρίξει το βάρος στην κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Ιταλία, να μην έδινε την ίδια… έμφαση και στις υποχρεώσεις της στο Champions League. Ωστόσο η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι ήταν εκπληκτική και στο πρώτο ματς των «16» του Champions League. Επικράτησε 2-0 της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με το δίδυμο των Όσιμεν και Κβαρατσκέλια να… χτυπά. Γκολ για το 1-0 από τον Νιγηριανό φορ, ασίστ στον Ντι Λορέντζο από τον Γεωργιανό εξτρέμ για τη διαμόρφωση του τελικού σκορ! Η πρωτοπόρος του ιταλικού πρωταθλήματος, καλείται να υπερασπιστεί το προβάδισμα που απέκτησε στην Φρανκφούρτη και να βρεθεί για πρώτη φορά στην ιστορία στα προημιτελικά του Champions League!

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις