bwin – Μοναδικά έπαθλα* από το Ελληνικό Πρωτάθλημα!

«Μάχη» κορυφής στο Ελληνικό Πρωτάθλημα με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται στις 20:30 τον Παναθηναϊκό στη Τούμπα.

bwin – Σούπερ προσφορά* στο Ελληνικό Πρωτάθλημα!

Η 1η θέση «περνά» από τη Θεσσαλονίκη

Οι δύο ομάδες που… κατοικούν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Ελληνικού Πρωταθλήματος, θ’ αναμετρηθούν απόψε στη Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό, με τις δύο ομάδες να έχουν συγκεντρώσει 44 βαθμούς, αμφότερες να διαθέτουν την καλύτερη άμυνα της λίγκας έχοντας δεχθεί μόλις από 14 γκολ. Ο «δικέφαλος» του βορρά έχει σκοράρει 53 φορές, τις περισσότερες στο πρωτάθλημα, ενώ το «τριφύλλι» με 49 γκολ τον ακολουθεί καταγράφοντας τη δεύτερη κορυφαία επίδοση. Από σερί τεσσάρων συνεχόμενων νικών στο Ελληνικό Πρωτάθλημα και το Κύπελλο προέρχεται ο ΠΑΟΚ, έχοντας σημειώσει σε αυτό το σύνολο αγώνων 15 γκολ, την ώρα που η εστία του παραβιάστηκε μόλις μία φορά! Την ισορροπία αναζητά ο Παναθηναϊκός στην εποχή του Φατίχ Τερίμ. Τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες, μία ήττα -αυτή της Τετάρτης στο Κύπελλο από τον Ατρόμητο- η επίδοση του Τούρκου προπονητή στον πάγκο των «πράσινων».

bwin – Build A Bet* στο Ελληνικό Πρωτάθλημα!

Η «παράδοση» του αγώνα

Δύο «διπλά» μετρά ο Παναθηναϊκός στη Τούμπα στις δύο πιο πρόσφατες επισκέψεις σε αγώνα για το Ελληνικό Πρωτάθλημα. Σε αμφότερες τις αναμετρήσεις το σκορ ήταν 2-1 υπέρ του «τριφυλλιού». Χαρακτηριστικό είναι πως και στα δύο ματς, στα πρώτα 45 λεπτά υπήρχε μόνο ένα γκολ (από τα συνολικά τρία), με τα άλλα δύο να επιτυγχάνονται στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε πέρσι επί του Παναθηναϊκού στη Τούμπα, αλλά σε αγώνα για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, με σκορ 2-0. Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει σκοράρει περισσότερα από δύο γκολ στη Θεσσαλονίκη, στα τελευταία 11 παιχνίδια τους! Δύο φορές δεν υπήρξε σκορ, ενώ για να βρούμε παιχνίδι με μία από τις δύο ομάδες να σκοράρει περισσότερα από τρία γκολ, θα πρέπει ν’ ανατρέξουμε στις 10 Δεκεμβρίου του 2017 και το ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 4-0.