bwin – Μοναδική προσφορά* στην Premier League!

Με πέντε αναμετρήσεις ολοκληρώνεται η 14η αγωνιστική της Premier League. Από το πρόγραμμα της ημέρας ξεχωρίζει το Μάντσεστερ Σίτι – Τότεναμ στις 18:30.

bwin – Ενισχυμένες Αποδόσεις στην Premier League!

«Βλέπουν» μόνο το τρίποντο

Στις 18:30 η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται τη Τότεναμ στο “Etihad”, στο φινάλε της 14ης αγωνιστικής της Premier League. Από δύο διαδοχικές ισοπαλίες προέρχονται οι «πολίτες», για τις αναμετρήσεις τους στο πρωτάθλημα. Τρεις σερί ήττες για τους «μπλε», που πλέον βρίσκονται εκτός της πρώτης τετράδας. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα ήρθε ισόπαλη 4-4 με την Τσέλσι πριν τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες και… συνέχισε με ισοπαλία σε ακόμα ένα ντέρμπι. Η Λίβερπουλ με το γκολ του Αλεξάντερ – Άρνολντ στο 80’ ισοφάρισε σε 1-1 τη Σίτι την προηγούμενη αγωνιστική. Η Τότεναμ ηττήθηκε με 2-1 την περασμένη Κυριακή. Τρίτη στη σειρά ήττα για τα «σπιρούνια». Χαρακτηριστικό είναι πως οι παίκτες του Άγγελου Ποστέκογλου, έχασαν ενώ είχαν προηγηθεί. Σε δύο περιπτώσεις είχαν σκοράρει πριν το δεκάλεπτο, ενώ σε αυτό με την Άστον Βίλα στο 22ο λεπτό!

bwin – Build A Bet* στην Premier League!

Οι αριθμοί πριν τη σέντρα

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν συνολικά 52, για το πρωτάθλημα με την Τότεναμ να μετρά 28 νίκες, έναντι 17 της Σίτι. Σε 17 περιπτώσεις τα «σπιρούνια» έφυγαν με τη νίκη από το Μάντσεστερ. Ο Πεπ Γκουαρδιόλα κόντρα στους Λονδρέζους ηττήθηκε 7 φορές σε σύνολο 18 αναμετρήσεων, ενώ επικράτησε σε 8. Τρεις νίκες και μάλιστα με μηδέν παθητικό, για την Τότεναμ στα πέντε πιο πρόσφατα ματς που πανηγύρισε τη νίκη ανεξαρτήτως έδρας! Σε τρομερή κατάσταση ο Έρλινγκ Χάαλαντ για τη Μάντσεστερ Σίτι, ο οποίος με 14 γκολ, αποτελεί τον πρώτο σκόρερ της Premier League. Μάλιστα ο Νορβηγός σκόραρε και στο ντέρμπι με τη Λίβερπουλ το περασμένο Σάββατο, όπως και με τη Λειψία μέσα στην εβδομάδα για το Champions League.