Κάνεις πέναλτι; Μένεις άνεργος!

Η ΑΕΚ κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τον Βόλο επικρατώντας με 3-2, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, λόγω της αποβολής του Πέτρου Μάνταλου.

Το γκολ που της χάρισε τους τρεις βαθμούς ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, μετά από ένα πέναλτι του Ντομινίκ Κρούζλιακ στο 92′, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Νόρντιν Άμραμπατ.

Θυμίζουμε μάλιστα ότι ο Σλοβένος σέντερ μπακ μπήκε αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου παίρνοντας τη θέση του Ασλανίδη.

Ο Αχιλλέας Μπέος, ήταν εξοργισμένος με τον ποδοσφαιριστή της ομάδας και έχει αποφασίσει να «τελειώσει» τον Κρούζλιακ άμεσα. Το τραγικό λάθος του κόντρα στην ΑΕΚ, προστέθηκε στις πολύ κακές εμφανίσεις του στα δύο πρώτα παιχνίδια της Super League, απέναντι σε Λαμία και Παναθηναϊκό.

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ* ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ!

Πλέον, ο κεντρικός αμυντικός του Βόλου βρίσκεται με το ένα πόδι εκτός ομάδας και δεν υπολογίζεται από τον προπονητή. Η λύση του συμβολαίου του είναι θέμα χρόνου, με τον Αχιλλέα Μπέο να είναι ανένδοτος.