Προγνωστικά - Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Κόντρα στον Αγιαξ

Η δράση στην Ευρώπη συνεχίζεται και στο στοιχηματικό κουπόνι απόψε μονοπωλεί το ενδιαφέρον το Γιουρόπα Λιγκ.

Σε ένα τρελό πρώτο ματς, ο Αγιαξ κατάφερε να φύγει νικητής από τη Γαλλία επί της Λιλ με σκορ 2-1. Οι Γάλλοι προηγήθηκαν λίγο πριν μπούμε στο τελευταίο 10λεπτο, όμως ο Αίαντας κατάφερε να φτάσει στη νίκη με ανατροπή.

Τώρα όμως στο Αμστερνταμ θα δώσω τον πρώτο λόγο στη Λιλ. Οι Γάλλοι μπορούν να το παλέψουν το παιχνίδι και να πάρουν έστω την ισοπαλία, ανεξάρτητα αν δεν τους αρκεί για την πρόκριση.

Δεν έχουν κακή ομάδα και αρκεί να θυμηθούν κάτι από τις εμφανίσεις τους στον όμιλο ώστε να δείξουν ανταγωνιστικό πρόσωπο.

Novibet
Novibet, το παιχνίδι σου καλύτερο ΕΔΩ! 21+ | MGA ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Τώρα αρχίζει το ματς! |21+
Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στο Φάληρο φιλοξενείται η αναμέτρηση ρεβάνς της Αρσεναλ με την Μπενφίκα.

Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα ήταν καλύτερη στη Ρώμη, στο πρώτο παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να βρει δεύτερο γκολ. Το 1-1 αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς και φυσικά βοηθά την Μπενφίκα να ελπίζει για πρόκριση.

Οι δύο ομάδες πιστεύω ότι θα βρουν ξανά γκολ και όλα όσον αφορά την πρόκριση θα κριθούν στις λεπτομέρειες.

Είναι τέτοια η άμυνα της PSV Αϊντχόφεν που είναι δύσκολο για τον Ολυμπιακό να μην σκοράρει. Φάνηκε και στο πρώτο ματς, φαίνεται σε σχεδόν όλα τα παιχνίδια της ολλανδικής ομάδας, ότι το μεγάλο της πρόβλημα είναι στην άμυνα.

Στο παιχνίδι πρωταθλήματος μάλιστα που ακολούθησε με τη Φίτεσε πάλι δεν κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν.