Προγνωστικά - Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Οριακό ματς στην Τούμπα

Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Ο ΠΑΟΚ διόρθωσε τη ζημιά στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Μαρσέιγ και με το γκολ του Ελ Καντουρί κατάφερε να φύγει με μια ήττα που του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει σε πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Το φαβορί παραμένει η Μαρσέιγ και αυτό είναι απολύτως λογικό, αφού οι Γάλλοι έχουν αρκετή ποιότητα, είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρουν εύκολα και φυσικά, έχουν το υπέρ τους 2-1 από το πρώτο ματς.

🎁ΠΡΟΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ 7 ΜΑΤΣ ΘΑ ΜΠΟΥΝ 21 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ 21.000 ΕΥΡΩ!💰

Ωστόσο, στην κατάμεστη Τούμπα, πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ έχει τις δικές του πιθανότητες να πάρει το σκορ που χρειάζεται και να τσεκάρει εισιτήριο για την 4άδα. Δεν περιμένω να ανοίξει το ματς από νωρίς. Πιστεύω ότι και οι δύο ομάδες θα είναι προσεκτικές. Θα περιοριστώ στο εύρος των 2-3 τερμάτων σε απόδοση 1.91, αφού δύσκολα αυτό το ματς θα μείνει στο μηδέν ή το ένα τέρμα.

Στη Γαλλία, η Λυών υποδέχεται τη Γουέστ Χαμ και εδώ θα επιλέξω το Under 2.5 σε τιμή 1.87 από τη Novibet. Οι Γάλλοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο παιχνίδι, αλλά δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα που πήραν από την αποβολή του Κρέσγουελ. Η Γουέστ Χαμ εκτός έδρας κατορθώνει να περιορίζει πολύ τον ρυθμό μιας αναμέτρησης και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνει και τώρα.

🎁ΚΑΝΕ ΤΟ 10/10 ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ 10.000!💰

Στη Γλασκώβη η Ρέιντζερς υποδέχεται την Μπράγκα και μετά το 1-0 των Πορτογάλων στο πρώτο ματς είναι αναγκασμένη να κυνηγήσει τη νίκη. Δεν είχε καλή εικόνα στο πρώτο παιχνίδι και φάνηκε ότι η απουσία του Μορέλος, της κόστισε. Τώρα, με τη δύναμη του κόσμου, ίσως εμφανίσει ένα καλύτερο πρόσωπο και μπορέσει τουλάχιστον να πάρει τη νίκη, η οποία στη χειρότερη περίπτωση θα στείλει το ματς στην παράταση. Στο 1.94 ο άσος.