Προγνωστικά - Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Στο χέρι της Τότεναμ

Ο Αντόνιο Κόντε είναι δεδομένο ότι θα χρειαστεί αρκετή δουλειά ώστε να βρει ισορροπία ανάμεσα στο ανασταλτικό και το δημιουργικό κομμάτι της Τότεναμ.

Θα υπάρξουν πιστεύω και αρκετά ματς στα οποία θα βλέπουμε διαφορετική εικόνα από 90λεπτο σε 90λεπτο. Οι «σπερς» υποδέχονται τώρα τη Λιντς, της οποίας η αγωνιστική φιλοσοφία πιστεύω ότι ευνοεί τον τρόπο με τον οποίο θέλει να δημιουργήσει την ομάδα του ο Κόντε.

Novibet
Στη Novibet γράφεις τη δική σου ιστορία (21+) ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Τώρα αρχίζει το ματς! |21+
Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Η Λιντς δεν είναι η ίδια ομάδα με πέρυσι και δεν δίνω πολλές πιθανότητες να φύγει από το Λονδίνο με αποτέλεσμα. Ο άσος στο 1.72.

Στο «Etihad» η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Έβερτον και θα ακολουθήσω το 2-3 Γκολ σε απόδοση 2.00. Το συγκρότημα του Ράφα Μπενίτεθ θα θέλει να ντυθεί… Κρίσταλ Πάλας και να πάρει τη νίκη όμως όλοι γνωρίζουμε ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εύκολο.

Είναι όμως εφικτό να κατεβάσει το ρυθμό του αγώνα και να οδηγήσει την αναμέτρηση στα 2-3 γκολ. Δεν πιστεύω ότι το σκορ θα ξεφύγει και πως θα δούμε μια βαριά ήττα για τα «ζαχαρωτά».