Προγνωστικά Σπεσιαλίστας

Διπλό ποντάρισμα στη… σπαζοκεφαλιά του «Φολκσπαρκστάντιον»

Καλημέρα στην παρέα. Η σεζόν φτάνει στο τέλος της, λίγες πλέον οι αναμετρήσεις που απομένουν ώστε να κλείσουν και οι τελευταίες λεπτομέρειες στα μεγάλα πρωταθλήματα. Ένας εξ αυτών διεξάγεται απόψε στο «Φολκσπαρκστάντιον» ανάμεσα σε Αμβούργο και Χέρτα, στη ρεβάνς του 0-1 στο Βερολίνο. Πρόκειται ασφαλώς για το ματς που θα κρίνει ποια εκ των δύο θα αγωνίζεται στην Bundesliga την ερχόμενη σεζόν.

Το Αμβούργο πήρε -έστω και συγκυριακά- αυτό που έψαχνε στο πρώτο ματς και πλέον θα κατέβει με τον αέρα του φαβορί στην αποψινή αναμέτρηση. Δε θα χρειαστεί να πάρει ρίσκα και εκτιμώ πως θα περιμένει τη Χέρτα να ξεμυτίσει από την άμυνά της, χτυπώντας τη στις αντεπιθέσεις. Ένα παιχνίδι στο οποίο αρέσκεται η ομάδα του Τιμ Βάλτερ και είναι πιθανό να κάνει τη ζημιά στους φιλοξενούμενους.

🎁💰KANE EΓΓΡΑΦΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΔΩΡΑ* ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!🍒🍒

Η ομάδα του Μάγκατ, από την άλλη, μετά την ήττα στο πρώτο ματς θα αναγκαστεί να βγει έξω από τα νερά της, καθώς η αμυντική τακτική πλέον δεν μπορεί να βοηθήσει ώστε να γυρίσει η πλάστιγγα προς το μέρος της. Πρέπει να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας και αυτό δεν τη βολεύει σε καμία περίπτωση. Αν πετύχει ένα γκολ νωρίς, τότε μπορεί να φέρει τα πράγματα στα μέτρα της.

Σταυρόλεξο για πολύ δυνατούς λύτες η συγκεκριμένη αναμέτρηση. Θεωρώ ότι το goal/goal έχει τύχη, καθώς η Χέρτα θα αναγκαστεί να ρισκάρει αφήνοντας κενά στα μετόπισθεν, ενώ το Αμβούργο δεν έχει δείξει και τρομερή σταθερότητα αμυντικά τη φετινή σεζόν. Τίμιο το 1.80. Τέλος, θα ποντάρω και στο over 1,5 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο αφού στην περίπτωση που δεν κερδίζει η Χέρτα μέχρι το 45’ είναι δεδομένο ότι ο ρυθμός θα ανοίξει. Στο 2.15 η συγκεκριμένη επιλογή.

*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

🎁ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!💰

Μπαράζ Bundesliga - 23/05/2022 9:30 μμ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ - ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟΔ. ΕΠΙΤΥΧΙΑ
Μπαράζ Bundesliga - 23/05/2022 9:30 μμ Αμβούργο Χέρτα Βερολίνου Goal/goal 1.80
Μπαράζ Bundesliga - 23/05/2022 9:30 μμ Αμβούργο Χέρτα Βερολίνου Over 1,5 στο 2ο ημίχ. 2.15