Προγνωστικά Σπεσιαλίστας

Ποντάρισμα ημιχρόνου στην Ιρλανδία

Χαιρετώ την παρέα του footballbet.gr! Η πρώτη διακοπή της σεζόν για τα μεγάλα πρωταθλήματα είναι γεγονός, όπερ σημαίνει ότι το πρόγραμμα σήμερα Παρασκευή είναι αρκετά περιορισμένο σε επιλογές. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι μείναμε με σταυρωμένα χέρια…

Το πρωτάθλημα της Ιρλανδίας παίζεται κανονικά και προέκυψαν δύο picks τα οποία αξίζουν ποντάρισμα.

Φιν Χαρπς – Σαμρόκ Ρόβερς

Βρισκόμαστε στην πρώτη κατηγορία της Ιρλανδίας, όπου η πρωτοπόρος Σαμρόκ Ρόβερς επισκέπτεται το «Φιν Παρκ» για να αντιμετωπίσει τη γηπεδούχο Φιν Χαρπς.

Οι φιλοξενούμενοι οδεύουν με εξαιρετικές προοπτικές προς τον τίτλο, καθώς απέχουν 3 βαθμούς από τη δεύτερη Σεντ Πάτρικς και μάλιστα έχουν 2 ματς λιγότερα. Οι Ρόβερς έχουν κερδίσει το 73% των εκτός έδρας αγώνων τους, έχοντας σκοράρει στο 91% από αυτούς. Πολύ ενδιαφέρον στατιστικό στις 11 συνολικά επισκέψεις τους σε έδρες αντιπάλων προς ώρας, οι 9 ισοπαλίες στην ανάπαυλα του πρώτου 45λεπτου.

Η Φιν Χαρπς εντός έδρας είναι απ’ τις χειρότερες ομάδες της βαθμολογίας (3-2-6, 10-14) και θα προσπαθήσει μέχρι τέλους να αποφύγει τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ υποβιβασμού. Προς το παρόν βρίσκεται 2 πόντους πάνω από τη συγκεκριμένη ζώνη. Ενδεικτικά, τους περισσότερους πόντους για φέτος τους έχει πάρει στα εκτός έδρας παιχνίδια της.

Φαβορί οι φιλοξενούμενοι στον αγώνα, έχοντας συντριπτικά και την παράδοση στο πλευρό τους. Δεν αποκλείεται να προηγηθούν από το πρώτο ημίχρονο. Σε μία πιο safe επιλογή θα πάμε, να μην έχουμε ισοπαλία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Novibet
Tώρα αρχίζει το ματς! |21+ ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Τώρα αρχίζει το ματς! |21+
Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Καμπιντίλι – Γκάλγουεϊ

Η δεύτερη επιλογή μας, έρχεται από μία κατηγορία χαμηλότερα, με έναν αγώνα που έχει επίσης φαβορί τους φιλοξενούμενους. Κι αυτό γιατί η 8η Καμπιντίλι θα υποδεχθεί την 2η Γκάλγουεϊ Γιουνάιτεντ που παλεύει να μπει στην τετράδα των μπαράζ ανόδου.

Χαρακτηριστικό των αγώνων τους στο φετινό πρωτάθλημα, τα λιγοστά γκολ που επιτυγχάνονται στο πρώτο ημίχρονο. Σε 10 εντός έδρας ματς η γηπεδούχος έχει πετύχει μόλις ένα (!) γκολ, ενώ στα αντίστοιχα εκτός έδρας η Γκάλγουεϊ έχει πετύχει μόλις δύο. Ίσως αυτό να της έχει στοιχίσει και την πρωτιά στον φετινό μαραθώνιο.

Ενδεχομένως στον συγκεκριμένο αγώνα να έχουμε γκολ από νωρίς, πιθανότατα από τη φιλοξενούμενη ομάδα. Πάμε στο over 1 ασιατικό στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είναι ώρα να σπάσει αυτή η δυστοκία που παρουσιάζουν οι δύο ομάδες.