Προγνωστικά Σπεσιαλίστας

Ρίσκο με 2.62 στην Κολωνία

Χαιρετώ άπαντες! Άλλο ένα τριήμερο γεμάτο αγώνες από ευρωπαϊκές λίγκες βρίσκεται μπροστά μας και έπειτα ακολουθεί 15ήμερη διακοπή ελέω εθνικών ομάδων. Δύσκολο το σημερινό πρόγραμμα, αλλά ο μοναδικός αγώνας για την Bundesliga απόψε στις 21:30 έδωσε αφορμή για… fun bet.

Κολωνία – Γκρόιτερ Φιρτ

Οι γηπεδούχοι μέχρι στιγμής κάνουν εξαιρετική πορεία. Έχουν ηττηθεί μόλις μία φορά στις πρώτες έξι στροφές του πρωταθλήματος, από την πανίσχυρη Μπάγερν με 3-2 στο Μόναχο. Παίζει ωραίο ποδόσφαιρο η Κολωνία, με επιθετικούς προσανατολισμούς και ψάχνει τη δημιουργία φάσεων από τα πρώτα λεπτά των αναμετρήσεων. Λίγο πιο αποτελεσματική να ήταν, θα είχε κερδίσει τουλάχιστον δύο από τα τελευταία 3 παιχνίδια τα οποία έληξαν με το ίδιο σκορ 1-1. Στα μετόπισθεν τα θεματάκια υπάρχουν, αλλά με τον τρόπο που αγωνίζεται αυτό είναι λογικό.

Novibet
Tώρα αρχίζει το ματς! |21+ ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Τώρα αρχίζει το ματς! |21+
Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Απόψε στο «Ρέιν Ένεργκι Στάντιον» θα υποδεχθεί τη χειρότερη μέχρι στιγμής ομάδα της Bundesliga, Γκρόιτερ Φιρτ. Η ομάδα του Στέφαν Λετλ έχει κάνει την πιο κακή αρχή νεοφώτιστης ομάδας στην κατηγορία, αφού μετρά ρεκόρ 0-1-5 προς ώρας. Το πάλεψε όσο μπορούσε την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Μπάγερν, αλλά ηττήθηκε αξιοπρεπώς με 1-3. Είναι η μοναδική ομάδα από την έναρξη του φετινού μαραθωνίου που δεν έχει πετύχει τέρμα στο 1ο ημίχρονο. Χωλαίνει αμυντικά, ιδιαίτερα στις στημένες φάσεις όπου δείχνει με τρανό τρόπο την αφέλειά της.

Φόρμα, αγωνιστική ποιότητα και παράδοση δείχνουν ξεκάθαρα άσο. Αυτός όμως αποτιμάται πολύ χαμηλά. Λογικά το ματς θα έχει γκολ, αφού η προσέγγιση της Κολωνίας στους αγώνες είναι άκρως επιθετική. Το θέμα είναι πότε θα κάνει το μπαμ η Γκρόιτερ που κάποια στιγμή θα εμφανίσει κάτι καλύτερο.

Θεωρώ ότι θα σκοράρουν αμφότερες απόψε, ρισκάρω περισσότερο επιλέγοντας το ενδεχόμενο να κουνήσουν δίχτυα οι φιλοξενούμενοι στο 1ο μέρος για παρθενική φορά φέτος. Η απόδοση του 2.62 είναι ιντριγκαδόρικη.