Tα προκριματικά του Champions League με ενισχυμένες αποδόσεις

Τα προκριματικά του Champions League άρχισαν και στις ρεβάνς του πρώτου προκριματικού γύρου κρίνονται τα πρώτα εισιτήρια για τον επόμενο γύρο, με τα περισσότερα ζευγάρια να έχουν αφήσει ανοικτούς λογαριασμούς όσον αφορά την υπόθεση πρόκριση.

Στη Βόρεια Μακεδονία η Στρούγκα περιμένει την Ζαλγκίρις (18:00) σε μια ρεβάνς που αρχίζει από το μηδέν και αναμένεται εξίσου οριακή. Ο πρώτος αγώνας στο Βίλνιους έληξε χωρίς τέρματα (0-0) και οι δύο ομάδες εκκινούν από την ίδια αφετηρία με στόχο την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό.

Στρούγκα Τριμ – Ζαλγκίρις Βίλνιους 1:3.80 X:3.10 2:2.07

Στο Ταλίν η Φλόρα υποδέχεται την Ράκοφ Τσεστόχοβα (20:00) στη ρεβάνς του 1-0 υπέρ των Πολωνών στον πρώτο αγώνα. Η Ράκοφ με την μίνι ελληνική παροικία των Στράτου Σβάρνα και Γιάννη Παπανικολάου, με τον πρώτο να αγωνίζεται και στα 90’ του πρώτου αγώνα, κατάφερε να πάρει πολύτιμο προβάδισμα χάρη στο γκολ του Κοτσέργκιν. Πλέον καλείται να υπερασπιστεί το πλεονέκτημά της στο «Lillekula Stadium» του Ταλίν, με τους Εσθονούς να στοχεύουν μόνο στη νίκη έστω με ένα γκολ για να οδηγήσουν το ζευγάρι σε παράταση.

Φλόρα Ταλίν – Ράκοφ Τσεστόχοβα 1:5.15 X:3.65 2:1.66

Άλλο ένα ισορροπημένο ζευγάρι, τόσο από άποψη δυναμικότητας των δύο αντιπάλων, όσο και λόγω σκορ του πρώτου αγώνα δίνει μια οριακή ρεβάνς. Η ΜΠΑΤΕ περιμένει την Παρτιζάνι στο Μεζοκόβεζντ της βόρειας Ουγγαρίας (21:00) στη ρεβάνς του 1-1 των Τιράνων, σκορ το οποίο διαμορφώθηκε μέσα σε οκτώ λεπτά (Τσάρα 66’ – Αντιλέφσκι 58’).

Οι Λευκορώσοι έχουν το ντεζαβαντάζ της μη διεξαγωγής της ρεβάνς στην φυσική τους έδρα, με το εν λόγω ζευγάρι να εκκινεί επίσης ουσιαστικά από το μηδέν, καθώς χρειάζεται νίκη ώστε να προκύψει η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο.

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Παρτιζάνι Τιράνων 1:2.45 X:3.10 2:2.95

Τα μέλη της Novibet μπορούν καθημερινά να βρουν προσφορές* για τα μεγάλα παιχνίδια και κορυφαίο πρόγραμμα ανταμοιβής*.

Tα προκριματικά του Champions League όπως θα ήθελες να είναι…